0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Erciyes Kayak Merkezi Hakkında Merak Edilenler

Kış sezonu içerisinde bir kış tatili planlayan kişilerin ailesiyle arkadaşlarıyla kısacası sevdikleriyle sık sık tercih ettikleri popüler aktivitelerden biri de kayak sporudur. Bu sporu Türkiye’de yapabileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Bunların içlerinde en uygunu olanlarından biri de Erciyes Kayak Merkezi olmaktadır.

Tesis içerisinde birçok kış aktivitesi bulunan oldukça donanımlı ve keyifli vakit geçirebileceğiniz güzel bir noktadır. Kış tatiliniz içerisinde karlarla kaplı huzurlu ve eğlenceli bir tatil istiyorsanız burası size en uygun tatil yeri olacaktır. Bu sebeple kış sezonunun da gelmesiyle Erciyes tekrardan popülerliğini kazandığı zamanlarda sizlerin akıllarında ola soru işaretlerini yazımızın devamında cevapladık. Keyifli tatiller dileriz.

Kayak Merkezine Giriş Ücretleri Ne Kadardır?

Erciyes Kayak Merkezi ücretleri çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir:

  • 1 Çıkış 13 yaş ve üzeri için 17TL, 0-12 yaş çocuklar için ise 14TL’dir.
  • 7 Çıkış 13 yaş ve üzeri için 85TL, 0-12 yaş çocuklar için ise 70TL’dir.
  • 14 Çıkış 13 yaş ve üzeri için 120TL, 0-12 yaş çocuklar için ise 100TL’dir.

 

Erciyes Kayak Merkezi Nerede?

Kayseri’nin şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Erciyes Dağı üzerine kurulu olan Kayak Merkezi özellikle de karlarla kaplı olduğu kış sezonu boyunca yerli ve yabancı birçok turisti misafir etmektedir. Yaklaşık olarak 2100 ile 3400 metre yüksekliğe kurulmuş olan tesisler kar kalınlığı 50-100 cm arasında değişmektedir. Bu da kış sporları için onu muhteşem bir seçenek yapmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Kayak merkezine en yakın havalimanına 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan kayak merkezine ulaşmak için Hisarcık Kasabası üzerinden Tekir Yaylasına doğru devam etmeniz gerekmektedir. Kendi aracınız ile ulaşım sağlayacaksanız mutlaka kar lastiklerinizi takmanızı tavsiye ederiz.

Erciyes Otel Ücretleri Ne Kadardır?

Tesis içerisinde birçok farklı otel bulundurmaktadır. Bu oteller kişinin isteğine ve beklentilerine göre farklı konsept ve seçenekler ile çeşitlilik göstermektedir. Kendi bütçenize ve isteğinize uygun olarak doğru oteli kolaylıkla tercih edebileceğiniz kayak merkezinde bulunan otellerin ücretleri ise misafirlerine sundukları imkanlara göre değişiklik göstermektedir. 200TL’den başlayan ücretler 1500-2000TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Ayrıca kayak merkezinde bulunan otellerin yanı sıra şehir merkezinde bulunan otellerde de konaklayabilirsiniz. Bunun için de kayak merkezi için çıkış sayısı fazla olan seçenekleri tercih etmelisiniz.

Erciyes Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kış aylarının hissedilmesi ile birlikte çoğu insan da Erciyes Kayak Merkezi sezonu ne zaman açılacağınız sormaya başlıyor. Erciyes Kayak Merkezi kapılarını misafirlerine Kasım sonu Aralık başı gibi açmaya başlamaktadır.

Kayak Merkezi Pist Özelliği

Kayak Merkezinin pistlerinde genel olarak suni karlama sistemi kullanılmaktadır. Kar seviyesinin yetersiz kaldığı noktalarda suni karalama kullanılarak pistlerin kış sporlarına ve çeşitli aktivitelere uygun hale gelmesi sağlanmaktadır. Bu da ziyaretine gelen misafirlerin tatillerinden çok daha fazla keyif almalarına olanak veriri. Daha öncelerinde suni karlamaya hiç gerek kalmasa da son zamanlarda az yağan karlarla beraber destek verilmektedir. Bu suni karlama da yapay bir görünüme sahip değildir. Bu sebeple gönül rahatlığı ile tatillerinizde tercih edebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Diğer Hizmetler Nelerdir?

Kış tatilinde farklı bir aktivite ve spor yapmak isteyen misafirler için oldukça uygun olan tesis yapısı sayesinde birçok farklı kış sporunu da deneyimlemenize olanak tanımaktadır. Bunları sizler için derledik:

  • Uçurtma Kayağı: Erciyes Kayak Merkezi sezon boyunca bolca rüzgâr alan ve etrafı açık bir yapıya sahiptir. Bu da onu Uçurtma Kayağı için oldukça uygun bir hale getirmektedir. Farklı deneyimler ile tatilinizi renklendirmek için müthiş bir fırsat olan uçurtma kayağını deneyimlemenizi tavsiye ederiz.
  • Helikopterli Kayak: Diğer kayak merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezini en fazla ayıran özellik de bu kayak merkezinde helikopterli kayak yapabiliyor olmanızdır. Deneme aşamalarından geçmiş ve artık misafirlerle buluşmuş olan Helikopterli Kayak burayı ziyarete gelen misafirlerce çokça tercih edilmektedir. Eğer sizler de farklılık arıyorsanız doğru adrestesiniz.
Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi

Bu kış sizde kar tatili ve kayak yapmayı düşünüyorsanız yazımızda ülkemizin en büyük kayak merkezi olan Erciyes hakkında tüm detayları bulabilirsiniz. Kar tatiliniz ve kayak sporları hakkında tüm merak ettikleriniz.
Daha Fazla
Kış Tatilinde Ne Yapabilirim

Kış Tatilinde Ne Yapabilirim?

Tatil dediğimizde aklınıza sadece yaz ayları geliyor olabilir. Fakat bazı tatilciler vardır ki kış tatillerini yaz aylarından daha çok tercih etmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi ise kış aylarında ki eğlenceli günlük aktivitelerdir.
Daha Fazla
Snowboard Hakkında

Snowboard Öğrenirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Snowboard adrenalini ve heyecanı yüksek sporlardan bir tanesidir. Eğlenceli olduğu kadar çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda Snowboard hakkında billmeniz ve öğrenmeniz gereken ana detaylara yer verdik.
Daha Fazla

Proceed Booking