0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Ödeme & İptal ve Değişim

Bilet & İptal & Değişim

Web sitemizden veya seyahat danışmanlarımız aracılığıyla yapılan tüm rezervasyonlar, Avrupa Birliği Tüketici Hakları Mevzuatının standartlarını karşılamak için yeni yürürlüğe giren Türk Seyahat Acenteleri ve Tüketiciyi Koruma Kanunlarının öngördüğü kural ve yönetmeliklere tabidir.

Sitemiz üzerinden ya da satış temsilcilerimiz aracılığıyla rezervasyon yapılabilmesi için 18 yaşında ya da daha büyük olmak gerekmektedir. 1’den fazla kişinin katılacağı hizmetlerimiz için bir kişinin rezervasyon yaptırması yeterlidir. Alacağınız hizmetten önce size teslim edeceğimiz bilette, rezervasyonunuza uygun olarak yetişkin ve çocuk sayısı yazılmaktadır.

Ödeme

Sitemiz üzerinden rezervasyon yaparken, 3 tür ödeme yönteminden faydalanabilirsiniz. Havale, kredi kartı ile ödeme, ya da tur günü biletinizi aldığınızda ödeme. Ancak, tur günü ödeme tercih ederseniz, yoğun sezonda ya da ulusal tatil günlerinde yeriniz garanti edilememektedir.
Tavsiyemiz odur ki, yüksek talep dönemlerinde (Temmuz Ağustos, Eylül) 3 ve daha fazla tur rezervasyonu yaptığınızda küçük bir ön edeme yaparak turunuzu garanti altına alabilir ve fiyat artışlarından etkilenmeyebilirsiniz. Rezervasyonunuzun işleme alındığına dair size bir eposta gönderilmektedir. Sizinle temas kuran bir ekip üyemiz rezervasyonunuzu karşılıklı olarak kesinleştirecektir.

Rezervasyon Onayı & Bilet

Sitemiz üzerinden rezervasyon yaptığınızda vermiş olduğunuz eposta adresinize ödeme bilgilerini ve rezervasyonunuza ait detayları gösteren rezervasyon onay e-postası otomatik olarak gelmektedir. Eposta almaz iseniz ya da hatalı oldugunu düşünüyorsanız, lütfen iletişime geçiniz.

Rezervasyon Değişiklikleri

Planlanmamış sorunlardan kaynaklı iptal ve değişikliklerde Renkli Tatil turlar ve tekne kiralamalar için iptal ve değişiklik hakkını saklı tutar ve en az 1 gün önceden sizi bilgilendirmek için azami gayret gösterir. Tarafınızdan yapılan tur değişiklikleri müsaitlik durumuna bağlı olarak gerçekleştirilir.

Tarafımızdan Yapılan İptaller

Mücbir sebeplerle tarafımızdan yapılan tur iptallerinde şirketimiz bedelin tamamını size geri öder.

Tarafınızdan Yapılan İptaller

  • Rezervasyon tarihinden 48 saat oncesine kadar olan iptallerde ödediğiniz toplam tutarın % 100’lük kısmı geri iade edilmektedir.
  • 24 ile 48 saat arasındaki iptallerde, % 50’si geri ödenmektedir.
  • 24 saatten daha az sürede yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır.
  • Bayram ve ulusal tatiller için yapılan rezervasyonlarda 7 gün öncesine kadar iptaller yapılabilir ve ödemenin tamamının %100’ü geri ödenir.

Pasaport ve Vize

Eğer Yunan adaları turları için rezervasyon yaptırmak istiyorsanız lütfen geçerli Schengen vizeniz olup olmadığını kontrol edin. Yeşil pasaport sahiplerinin vize almaya ihtiyacı yoktur.

Tekne Kiralama

Web sitemizdeki tekne resimleri, videoları tekne sahipleri tarafından ya da tekne sahiplerinin bilgisi dahilin de yüklenmiştir. Müşteri ile tekne sahipleri arasında görsellerden dolayı doğabilecek problemlerde sorumluluk tekne sahiplerine aittir.

Mares Seyahat Acentesi kendi bünyesindeki teknelerin veya kendisine başvuran tekne sahiplerinin belirli bir aidat (reklam ücreti karşılığı) internet ortamında tanıtımını yapar. Müşteriler yapılan sözleşmeler gereği tüm ödemeleri tekne sahiplerine yaparlar. Herhangi bir şikâyet, iptal veya para iadesi gibi durumlarda tüm yükümlülük ve sorumluluk tekne sahiplerine aittir.

Mücbir (zorlayıcı)sebepler

Savaş, terör saldırıları-tehditleri veya bölgede yaşanacak huzursuzluklardan, grevlerden, hava şartlarından, yangın, sel, kıtlık kaynaklı iptallerde depozito ödemesi geri iade edilir. Toplu taşıma programlarında ki öngörülemez değişikliklerden, uçakların, teknelerin veya başka herhangi bir ulaşım aracının tarife değişikliğinden oluşabilecek kontrolümüz dışındaki gecikmeye sebebiyet verecek veya tatil organizasyonunu etkileyecek sebeplerden acente ve tekne sorumlu tutulamaz ve geri para iadesi yapılmaz.

Bize Ulaşın

Tatil planlarınız yarıda kalmasın

Proceed Booking