0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Tüm yılın yorgunluğu, iş stresi, kalabalık ve insanlar derken bunalabiliyoruz. Tatil yapma ihtiyacımız büs bütünüyle kendini gösteriyor ve sessiz sakin bir yerlere kaçmak istiyoruz. Bu kaçmak istediğimiz noktalar hakkında da belli bir bilgi elimizde olsun ki kafamızdaki tatil planı şekillensin istiyoruz. İşte tam olarak Renkli Tatil ekibi olarak bunun için buradayız. Şimdi size Ayvalık Tatil Rehberini sunacağız! Bu sayede sizde Ayvalık’ta ne yenir, nerede kalınır, nereler gezilir öğrenmiş ve planınızı yapmış olabileceksiniz!

Kuzey Ege’nin incisi olan Ayvalık, Balıkesir’in şirin bir ilçesi. Havası, doğası ve insanı meşhur. Ayvalık’ın batısında Ege Denizi yer alırken, kuzeyinde Burhaniye (Balıkesir), güneyinde Dikili (İzmir) bulunuyor. Ayvalık merkezin çevresinde ise; kuzeyde Gömeç (Armutova), Bezirgan Deresi, Gümüşlü Yolu, doğuda Hisar, Sazanlık Deresi, Demirhan boğazları, güneyde Altınova ve güneybatıda Kaplan Dağları yer alıyor… Bu eşsiz bileşimlerin tam ortasında yer alan tatlı beldemizde size birçok güzel tatil anısı sunuyor. Bu tatlı yerde nerede kalacağınıza dair birkaç bilgi verelim. Öncelikle Ayvalık’ta oldukça otantik, doğal ve şirin otel, butik ve müstakil evler bulunmakta. Şimdi onlardan birkaçına göz atalım!

Ayvalık Tatil Rehberi

Tatilinize Renk Katar

Ayvalık’ta düzenlenmekte olan günübirlik aktiviteler ve geziler hakkında detaylı bilgiler, Ayvalık hakkında genel kısa bilgiler…

Ayvalık Tatil Rehberi
Ayvalık Tatil Rehberi
Ayvalık Tatil Rehberi

AYVALIK TATİLİNİZİN REHBERİ

Macaron Konağı:

Çok güzel dizayn edilmiş, her odası birbirinden şeker bir taş konak. Kahvaltıları konusunda iddialılar. Kalmasanız bile önünden geçerken bir girip görün deriz.

Cavlıhane:

Cavlıhane zevkli sahipleri tarafından gerçekten büyük özenle dizayn edilip eski taş bir evden çevrilen 5 odalı bir butik otel!

 Luxury Home:

Ayvalık’ta, 6 kişi kapasiteli, 3 yatak odasında 3 yatak olan 2 banyolu bir ev seçeneğidir. Beraber büyük ailelerin gideceği ideal bir yer.

Gezilecek yerleri maddelememiz gerekirse; Taksiyarhis Anıt Müzesi, Taksiyarhis Anıt Müzesi, Saatli Camii, Alibey Adası, Şeytan Sofrası, Küçükköy diyebiliriz.

Ayvalık Tatil Rehberi
Ayvalık Tatil Rehberi
Ayvalık Tatil Rehberi
AYVALIK TATİLİNİZİN REHBERİ

Şimdi klasik olmuş bir olaya gelelim. Ayvalık denilince ilk akla gelen lezzet Ayvalık Tostu. Aslında orijinal Ayvalık tostu bizim orda burada yediğimiz gibi bol sosisli, salamlı, Amerikan salatalı olan değil tulum peynirli ve dana sucuklu olanmış. Öyleyse bu klasik ve meşhur olmuş olan lezzeti birde yerinden yeme vakti!

Ayrıca Ayvalık tostunun yanında yeni ve meşhur lezzetler arasında bir farklı seçenek daha var. Balıkesir, dolayısı ile de Ayvalık mandıracılık faaliyetlerinin yoğun yapıldığı ilçelerimizden. Haliyle de çeşit çeşit yöresel peynirlerin olduğu bölgelerden. Sade ve isli Ayvalık sepet peyniri, Ayvalık loru, Mihaliç peyniri, Kirlihanım peyniri, Kopanisti…Hepsinden tatmayı ve eve alışveriş yapmayı atlamayın. Sizde bu yörenin kültürüne bayılacaksınız!

Peki deniz için nereye girmeli?

Eğer niyetiniz özellikle deniz tatili yapmaksa ülkemizde denizi çok daha güzel yerler var. Ayvalık efsane denizi ile öne çıkan bir yer değil ama buralara gezmeye gelecekseniz ve mevsimlerden yazsa denize girmeden de Ayvalık’tan gitmemek lazım. Eğer tek bir gününüz bulunuyorsa gününüzü dopdolu geçirmek adına Ayvalık Tekne Turu da yapabilirsiniz.

Ayvalık’ta ister Ayvalık merkezden isterseniz de Cunda Adası limandan tur tekneleri kalkıyor. Bir günü tekne turuna ayırıp, Ayvalık ve Cunda etrafında turlayarak, bakir koylara demir atıp denize girerek, teknede öğle yemeği keyfi yaparak sonunda günü batırmak harika bir program. Renklitatil.com adresimizden Ayvalık günlük turlarına bakabilirsiniz.

Eğer daha adrenalin dolu bir deneyim ile Ayvalık’ı aklınıza kazımak isterseniz farklı bir seçenek de var.  Ayvalık ve Cunda Adası çevresinin tüplü dalış için Türkiye’deki güzel noktalardan olduğunu duyduk. Ayvalık merkezde liman tarafında dalış okulları ve onların dalış tekneleri var. 

Beraber tatilinizin eğlence sınırını ikiye, üçe katlamak istiyorsanız alternatif birçok seçenek bulunuyor. Ayvalık oldukça dolu, küçük tatlı bir yer. Eğer isterseniz çocuğunuzu veya ailecek Ayvalıkta bulunan lunaparka da gidebilir ve tatilinizde farklı bir mola da verebilirsiniz. Ayvalık sizi muhteşem dopdolu ve samimi ortamıyla, harika doğasıyla, bir sürü aktivitesiyle, masmavi deniziyle sizleri tatil plânınız için bekliyor!

 

Alanya Gezilecek Yerler

Alanya Gezilecek Yerler

Konum bakımından ve birçok zengin yönüyle Alanya ülkemizin en dikkat çekici merkezlerinden birisidir. Öyle ki Alanya birçok yazlık mekânıyla tanınırlık kazanırken aynı zamanda kentin kültürel birikimi ve tarihi yapısı da inanıyoruz ki sizlere çok şey kazandıracak.
Daha Fazla
Kapadokya Peri Bacaları

Kapadokya Peri Bacaları

Sizde Kapadokya Peri Bacaları nasıl oluştu, ne zaman oluştu vb. sorularınızın cevabınızı arıyorsanız bu yazıımızda tüm merak ettiğiniz cevapları bulabilir ve tatil öncesi Kapadokya hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Daha Fazla
Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya etrafı saklı birer cennet gibidir aslında. Eğer ilk defa ziyaret edecek iseniz bölgeyi bilmediğiniz için bir çok gezilmesi gereken yerleri atlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Kapadoya'da Gezilecek en popüler yerleri sıraladık.
Daha Fazla

Proceed Booking