0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Giriş

Kaydol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu görebilir, rezervasyonlarınızı takip edebilir ve ayrıca tura katıldıktan sonra tur hakkında yorum yazabilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Tekrar Yazınız*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bu kutucuğu tıklamak, Hizmet Şartlarımıza ve Gizlilik Bildirimimizi kabul ettiğiniz anlamına gelir.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten üye misiniz?

Giriş
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Giriş

Kaydol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu görebilir, rezervasyonlarınızı takip edebilir ve ayrıca tura katıldıktan sonra tur hakkında yorum yazabilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Tekrar Yazınız*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bu kutucuğu tıklamak, Hizmet Şartlarımıza ve Gizlilik Bildirimimizi kabul ettiğiniz anlamına gelir.
Lütfen sonraki adıma geçmeden önce tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten üye misiniz?

Giriş

Datça'da ki Popüler Koylar ve Plajlar

En popüler koylar ve plajların listesi

Tatil yapmak bir tutkudur! Bu tutkuyu insanlar hep in iyi, en rehavet gören noktalarda yapmak ister. En saklı koylar, en el değmemiş sular, en sakin lokasyonlar… Muğla ise harika, sakin bir tatil için en iyi bölge. Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip bir tatil cenneti (yaklaşık 1100 km).  Bununla beraber Muğla’nın en güzel mavisine sahip yerlerinden biri Datça!  Bu yarımadayı görünce büyülenmemek elde değil. Muhteşem doğası, sakin atmosferi, huzur dolu kıyıları ile sizi rahatlatacak bir tatil kavramına tam oturan bir belde. 70 km uzunluğa sahip olan Datça Yarımadası 245 km sahil şeridi ile 52 koy ile bizi karşılıyor.

Şimdi en doğudan en batıya bu el değmemiş, muhteşem koyları tek tek keşfe var mısınız? İşte sizi tatil planınız için mavinin her tonuna ufak çaplı bir yolculuğa götürüyoruz!

1) İnbükü Koyu (Emel Sayın Koyu)

En doğudan başlayacağız dedik ve yolunuz eğer Datça’ya düşerse Çubucak Kamp Alanını hemen geçince göreceğiniz bu masmavi koy size selam verecek! Çam ağaçları ile korunaklı olan bu sessiz koy tam olarak bir sakinlik durağı. Balıkçılar ve teknelerin en rahat dinlenebileceği noktalardan bir tanesi olan İnbükü Koyu bir dönem ünlü sanatçımız Emel Sayın’ı da ağırlamış. Teknesiyle beraber tertemiz sularda tatilini yapan Emel Sayın, bu koyu çok beğendiğini dile getirince Datça halkının ağzına ‘Emel Sayın Koyu’ olarak yapışmış. Kesinlikle uğramanız gereken sakin, dingin bir koy. Tertemiz suyu ve doğanın kokusuyla rahatlamanızı sağlayacak nitelikte!

2) Bencik Koyu

İnbükü Koyundan ilerleyip MTA Marmaris Kampına dönen yoldan ilerlerseniz karşınıza çıkacak Akdeniz’e kıyısı olan Bencik Koyu size muhteşem manzarasını gösterir. Bu kıyısında irili ufaklı taşlar bulunduran koy, ulaşımı ve bulunması kolay olduğu için çoğu misafirimizin ziyaret ettiği bir nokta. Bu irili ufaklı taşları çok rahat şekilde görebileceğiniz temizlikte bir suyu bulunmakta. Çam ağaçlarıyla korunaklı olan Bencik Koyu aslına bakarsanız haritada Rohan Dilek Türk Plajı olarak geçer fakat asıl adı Benciktir. Tam karşısında Dişlice Adasını görebileceğiniz koyumuzun serin suyu ile ferahlamak sizi yaz sıcağında rahatlatacaktır!

3) Büyük Çatı Koyu

Mavinin yine en bilmediğiniz tonu, kristal denizi, yemyeşil doğası ile beraber bir koy daha… Bu kez Ege Denizini karşılıyor olacaksınız. Yollarının ulaşımının zor olduğundan dolayı az ziyaretçisi bulunuyor. Fakat teknelerin ve balıkçıların adeta mesken tuttuğu bir liman! ‘Büyük Çatı’ ve ‘Küçük Çatı’ olarak ikiye ayrılıyor aslına bakarsınız. Gökova körfezini tam karşınızda göreceğiniz Büyük Çatı Koyu sizi sakinleştirecek ve kalabalıktan uzak kaliteli bir tatil yapmanıza olanak sağlayacak!

4) Aktur Plajı

En popüler ve ziyarete gelinen plajlardan biri olan Aktur Plajı ayrıca Datça’da benzer isimlerde bulunan Aktur Kamping, Aktur Kurucabük, Aktur Tatil Sitesi olarak da gündeme gelmekte. Bu diğer koylar şuan tanıtımda olan koydan bağımsız. Özel sitelerin de bulunduğu Aktur koylarına yüzmek için gelenler içeriye elbette alınıyor. Fakat Aktur Plajı tamamen halka açık ve oldukça ilgi çeken bir plajı bulunuyor. Palmiye ağaçlarının bezenmesi, iskelenin bulunması, sığ ve tatlı suyu ile beraber yat ve tekneleri görmenizin mümkün olduğu bu koy mutlaka Datça’ya geldiğinizde uğramanız gereken bir plaj! İster kamp yapın, ister günübirlik gidin bu plajın rahatlığına bayılacaksınız!

5) Karaincir Koyu

Emencik Köyünden içeri saptığınızda karşınıza çıkacak olan bu koy Datça’da bulunan diğer koylara nazaran daha farklıdır. Çünkü kum olan bu plaj çocuklu aileler için en çok tercih edilen yerlerden. Kum oluşunun yanı sıra sığ olan tertemiz denizi ile güvenilir ve samimi bir plaj. Dilerseniz etrafta bulunan otel, apart gibi yerlerde konaklama yapabilir, dilerseniz günü birlik gelmişseniz şezlong kiralayabilirsiniz. Etrafında bulunan beyaz evleri bulunan site fotoğraf karelerinizdeki yeşil, mavi uyumuna tam bir ahenk katacak! Mutlaka görmeniz gereken bu koy mütevazi ve özellikle küçük ziyaretçilerimiz için bir cennet!

6) Perili Köşk Koyu ve Plajı

Karaincir Plajının yanı olan bu sakin koy Güllük Koyu olarak da bilinir. Yay şeklinde olan bu plaj sadece 1 otel barındırmakta. Bunun dışında bir konaklama olanağı mevcut olmadığından oldukça sessizdir. Sakin bir tatil arayışında olanlar için ideal olan Perili Köşk Koyu’nun karşısında minik adaları görebilir ve hatta yüzebilirsiniz. Uzunca Ada adı verilen bu ada tatlı sessiz ve samimidir. Ulaşımının aracınızla kolay olduğunu belirtmek istiyoruz. Datça’nın en sessiz koylarından biri olma unvanına sahip olan bu plaja gönül rahatlığıyla ziyarete gidebilirsiniz!

7) Kargı Koyu

Burası kalabalık ve coşku dolu mekanları sevenler için önerimiz! Datça merkeze 10 dakika mesafede olan Kargı Koyu ulaşımı oldukça kolay. Denizinin mavisinin değiştiği ve capcanlı bir tona büründüğü bu koyda ekipmanlarınızla dalış yapıp keşfetmenizi öneririz çünkü su oldukça berrak. Günün erken saatlerinde gelmeniz sizin için avantaj olacaktır, koy oldukça tercih edilen bir nokta olduğundan kalabalık olabiliyor. Suyun bazı noktalarda buz gibi olduğu Kargı Koyu yazın güneşinden kavrulan bedeninizi ferahlatmak için müthiş bir seçenek!

8) Hayıtbükü Koyu ve Kızılbük (Gabaklar Plajı)

Datça merkezden kafanızı Knidos’a çevirirseniz 30 dakikalık yolculuğun sonunda karşınıza ilk olarak Mesudiye Köyü çıkar. Bu tatlı ve samimi köy sizi öncelikle Hayıtbükü ile karşılar, daha sonra onun tam karşısındaki Kızılbük… Mesudiye’nin incileri gibi olan bu koylar vazgeçilmez ikizler gibidirler. Yemyeşil doğası, ağaçları, masmavi denizi ile beraber sizi manzarasıyla büyüleyecek olan bu koylarımızı bir koy daha takip eder. Bu ikizler koyumuzda sakin, sıcak bir tatil geçirmeniz mümkün. Ayrıca bulunduğu noktada birçok restoran, otel, apart hatta çay bahçesi, kafeterya bile bulunmakta. Keyifli tatilleriniz için sizi bekliyorlar!

9) Ovabükü Koyu

Mesudiye’nin güzel ikiz koylarını takip eden bir koy daha var demiştik. İşte o 3. Koy Ovabükü Koyu. Hayıtbükü’ne neredeyse 5 dakikalık mesafede olan bu koy biraz taşlı olsa da büyüleyici ortamı karşısında, serin ve masmavi renkteki denizi ile bu detayın sizi pek rahatsız edeceğini düşünmüyoruz. Yemyeşil dağlarla çevrili kuytu ama ferah bir koy. Sessiz sakin huzurlu bir tatil isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken bir koy.

10) Kurubük Koyu

Cennetten bir parça gibi olan koy mu? Aynen öyle. Bu koy Ovabükü’den Knidos’a gider gibi olan virajlı ve kıvrımlı yolların sonunda 5 dakikada karşınıza çıkacak. Maldivlerin mavisini kıskandıran derecede nefis bir mavi. Maalesef hiçbir tesis bulunmamakta… Aslında bu durum bir nevi iyi bir durum. İnsan elinin değmediği Kurubük Koyu sizi büyüleyecek! Kendi eşyalarınızı alarak koyun keyfini çıkarabilirisiniz!

11) Akçabük Koyu ve Plajı

Ulaşım kolaylığı ile Kurubük’ten sonra gelen Akçabük Koyu taşlık deniz sevenler için mükemmel bir seçim. Dilerseniz kamp yaparak bu noktada kalabilirsiniz çünkü kamp yapanların en çok tercih ettiği koylardan biri. Tertemiz suyu ile beraber uyanacağınız günler ‘İyi ki kamp yapmak için burayı seçmişim’ dedirtecek cinsten. Huzuru ve dinginliği hissetmeye hazır olun…

12) Gerence Koyu (Akvaryum Koyu)

Palamutbüküne çok ama çok yakın olan bu koy adeta adına yakışır bir güzellikte. Akvaryum gibi olan suyu ile kesinlikle dilden dile nam salmış bir koy. Datça’ya yolunuz düşerse net olarak uğramanız gereken bir nokta!

13) Palamutbükü Koyu

Son olarak bu yine irili ufaklı taşların ayaklarınızda yarattığı tatlı masajla beraber serin ve berrak sulara kendinizi salacağınız bir koy. Ayrıca çok fazla otel, apart, pansiyon bulundurmakta. Restoranlar ile gecenizi muhteşem yemekler eşliğinde geçirmeniz mümkün. Dilerseniz şezlong kiralayabilirsiniz. Çok rahat, huzurlu, sessiz ve sakin bir ortam… Kesinlikle uğranması gereken yerlerden Palamutbükü…

 

Datça hakkında daha fazla detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

Datça Aktivite Rehberi

Datça Aktivite Rehberi

Datça Aktivite Rehberi olarak sizlere yaz tatillerinde dinlenebileceğiniz, sokaklarında eğlenerek gezebileceğiniz ve denizin tadını çıkarabileceğiniz Datça’nın güzelliklerini sunuyoruz. Datça sizleri bekliyor.
Devamını Oku
Datça Gezilecek Yerler

Datça Gezilecek Yerler

Ege bölgesinde ki güzide tatil merkezlerinden biri olan özellikle yerli turistlerin ilgisini fazlaca çekmektedir. Bir masal şehri gibi güzelliği, berrak sulara sahip ege denizi ile tüm tatilcileri kendine hayran bırakmaktadır.
Devamını Oku
Datça Koyları ve Plajları

Datça Koylar ve Plajları

Datça Koyları ve Plajları yazımızda bu bölgede ki en popüler yerlerin, koyların ve plajların yerleri bulunmaktadır. Tatil planlarınız yaparken renklitatil.com blog ile daha keyifli planlar yapabilirsiniz.
Devamını Oku