0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Alanya’nın En Güzel Koyları

Alanya, yaz sezonu boyunca en çok ziyaret edilen tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğrayan bu eşsiz tatil beldesinin bu kadar sevilmesinin de bir nedeni var elbette.

Alanya, içerisinde görülmeye değer onlarca doğal güzelliği barındırmaktadır. Çeşitli koylar içerisinde yer alan plajlarıyla da misafirlerini en güzel şekilde eşsiz suları ile buluşturmaktadır. Alanya’nın En Güzel Koyları yazımızda, yaz sezonunda en çok tercih edilen plajları da ele aldık. 

Alanya’nın her noktasında birbirinden ayrı güzelliğe sahip olan koyları ve plajları bulabilirsiniz. Bu noktalar doğanın bizlere sunmuş olduğunu adeta bir hediyedir. Turkuaz ve lacivertin tonlarının görüldüğü tertemiz berrak denizlerin kıyılarındaki altın sarısı ince kumlar Alanya’nın bu denli sevilmesinin nedenini bariz bir biçimde gözler önüne sermektedir. Alanya’da tatil yapmayı düşünüyorsanız bu koyları ve plajları bilmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple yazımızın devamında inceleyebileceğiniz Alanya’nın En Güzel Koyları listesini sizler için oluşturduk. Keyifli okumalar dileriz!

 

Alanya Tatil Rehberi

Tatilinize Renk Katar

Alanya ve çevresi hakkında bilmedikleriniz, duymadıklarınız. Alanya hakkında detaylı tüm bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Alanya Koyları ve Plajları

Kleopatra Koyu ve Plajı

Yaklaşık olarak 2 km uzunluğa sahip olan plajı ile Alanya’nın En Güzel Koyları arasında ilk sırada yer alan Kleopatra Koyu, yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak tercih ettiği koylar arasında yer almaktadır. Kleopatra Plajı’nın eşsiz güzelliği altında birçok efsane de bulunmaktadır. Efsaneye göre Kleopatra Plajı, Kleopatra’nın sevgilisi tarafından Kleopatra burada yüzebilsin diye dünyanın öbür ucundan getirilmiş kumlarla kaplıdır. Bu kumlar öyledir ki hava kaç derece olursa olsun ayağınızı yakmaz ve incecik bir yapıya sahiptirler. Tabi bu efsane olarak kalmaktadır. Gerçekte ise kumların bu şekilde olmasının sebebi tektonik hareketlerin binlerce yıllık sonucudur. Bu eşsiz plajda yüzmek ve Kleopatra Koyu’nun keyfini çıkarmak da mükemmel olacaktır. Eğer Alanya’ya tatile geliyorsanız Kleopatra Koyu’nu ziyaret etmeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Damlataş Plajı

Damlataş Mağarası’nın önünde başlayan incecik kumlara sahip ve mavi bayraklı olan bu plaj Alanya’nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken plajları arasında yer almaktadır. Doğa ile iç içe keyifli bir vakit geçirmek adına harika bir seçenek olan Damlataş Plajı ziyaretçilerine masmavi bir deniz ve eşsiz kumlar sunmaktadır.

Keykubat (Begonvil) Plajı

Yaklaşık olarak 3 kilometre uzunluğa sahip olan bu plajın genelinde kumlar bulunmaktadır. Oldukça uzun olan Keykubat, bir diğer adıyla Begonvil Plajı yer yer de kum kayası ile kaplanmaktadır. Tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği noktalar arasında yer alan Begonvil Plajı’nı da listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

İncekum Plajı

İncekum Plajı Alanya’nın En Güzel Koyları arasında gösterilecek nadide noktaları arasında yer almaktadır. İncekum Plajı’nın bu kadar tercih edilmesinin sebeplerinden biri de bu plajın suyunun hemen derinleşmiyor olmasıdır. Bu şekilde amatör yüzücüler ve çocuklu aileler için de gayet uygun bir hale gelmektedir. Adının hakkını fazlasıyla veren İncekum Plajı ziyaretine gelen misafirlerine eşsiz bir gün ve başka bir yerde bulunamayacak bir yüzme deneyimi sunmaktadır. Berrak sular içerisinde keyifli vakitler geçirmeniz adına mutlaka tercih etmenizi tavsiye ettiğimiz noktalar arasında İncekum gösterilebilir.

Ulaş (Emirgan) Plajı

Karayolunun kenarında yer alsa da uzun merdivenler yardımıyla inilen bu plaj aslında bir koy plajıdır. Alanya Koyları arasında yerini alan bu gören herkesi kendine hayran bırakacak güzellikteki Ulaş (Emirgan) Plajı içerisinde piknik yapılabilecek alanlar da bulundurmaktadır. Hem tertemiz, berrak denize girebileceğiniz hem altın sarısı kumlarda güneşlenebileceğiniz hem de keyifli bir piknik yapabileceğiniz imkanlara sahip olan Ulaş (Emirgan) Plajı sizleri de misafir etmek için büyük bir sabırsızlıkla beklemektedir.

Fuğla Plajı

Alanya’nın yaklaşık olarak 20 km batısında yer alan geniş bir koyun içerisinde yer alan Fuğla Plajı son derece sakin ve huzurlu bir ortama sahiptir. Ziyaretine gelenleri Alanya’nın eşsiz suları ile buluşturmasının yanı sıra sakin ve huzurlu ortamıyla da misafirlerine gerçek huzuru da sunmaktadır. Kalabalıktan uzak sesiz ve sakin, doğayla iç içe bir gün geçirmek isterseniz Alanya Koyları listesinde olan bu geniş koyun içerisinde yer alan plajı da es geçmemenizi tavsiye ederiz.

Kargıcak Plajı

Dalgalarıyla nam salmış olan Kargıcak Plajı Alanya’nın 16 km uzağında bulunan oldukça güzel bir plajdır. Kargıcak Plajı dalgalı bir denize sahiptir. Dalgaları ile herkes tarafından bilinmektedir. Yüzme biliyor ve dalgalı denizden hoşlanıyorsanız bu plajı tavsiye edebiliriz.

Alanya Gezilecek Yerler

Alanya Gezilecek Yerler

Konum bakımından ve birçok zengin yönüyle Alanya ülkemizin en dikkat çekici merkezlerinden birisidir. Öyle ki Alanya birçok yazlık mekânıyla tanınırlık kazanırken aynı zamanda kentin kültürel birikimi ve tarihi yapısı da inanıyoruz ki sizlere çok şey kazandıracak.
Daha Fazla
Alanya Kalesi

Alanya Kalesi

Alanyanın merkezinde bulunan Alanya Kalesi hakkında, nerede, neler var, müze bilet ücreti, telefon numarası ve ziyaret saatleri
Daha Fazla
Alanya'nın En Güzel Koyları

Alanya’nın En Güzel Koyları

Konum bakımından ve birçok zengin yönüyle Alanya ülkemizin en dikkat çekici merkezlerinden birisidir. Öyle ki Alanya birçok yazlık mekânıyla ve plajlarıyla tanınırlık kazanırken aynı zamanda kentin kültürel birikimi ve tarihi yapısı da inanıyoruz ki sizlere çok şey kazandıracak.
Daha Fazla

Proceed Booking