0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Bodrum Aktivite Rehberi

Bodrum tatilinizi daha renkli bir hale getirmek istermisiniz?

Türkiye sayısız güzelliklere sahip kendi içinden olduğu gibi dünyanın her yerinden de ilgi gören noktaları içerisinde barındırmaktadır. Evet birbirinden güzel noktalar barındırmaktadır fakat bunların içerisinde de kendini gösteren, ön planda olan, tüm tatilcilerin göz bebeği beldeler de vardır elbette. Bu beldelerden biri de şüphesiz Bodrum’dur. Bodrum içerisinde herkesin yapabilecek bir şeyler bulabileceği, kendine has bir havaya sahip olan, oldukça güzel beldelerin başında gelmektedir. Bu sebeple her mevsim misafiri çok olsa da yazın güzelliği tam ortaya çıktığı zaman diğer mevsimlerden çok daha fazla ziyaretçisi olur. Eğer sizler de Bodrum’un güzelliklerini görmek ve keşfe çıkmak adına tatil planlıyorsanız Bodrum Aktivite Rehberi yazımızı okumadan planınızı yapmamanızı tavsiye ederiz. Özellikle de ilk kez Bodrum’a gidiyorsanız döndüğünüzde ‘Keşke şunu da yapsaydım veya şuraya da gitseydim’ dememek adına sizin için hazırladığımız Bodrum Aktivite Rehberi oldukça yararlı olacaktır.

Bodrum’da tatilinizi güzelleştirebileceğiniz sayısız aktivite ve etkinlikler bulunmaktadır. Bunlar o kadar fazladır ki bu sebeple fazla uzatmadan sizlere bunları açıklamak istiyoruz. Keyifli okumalar dileriz!

Bodrum Tekne Turları

Bodrum tatilinizi daha renkli bir hale getirmek istermisiniz?

Bodrum denince akla elbette turkuaz ve lacivertin eşsiz uyumunu içerisinde barındıran denizi gelmektedir fakat Bodrum yazları çok kalabalık olduğundan bu güzellikleri plajlarda, kıyılarda görmeniz pek mümkün değildir. Bu sebeple Bodrum’u gerçekten keşfedip deniz ile iç içe bir gün geçirmek istiyorsanız Bodrum Tekne Turlarını tercih edebilirsiniz. Günübirlik olarak düzenlenen bu tekne turlarında huzur ve yeni koylar keşfetmek istiyorsanız Bodrum Tekne Turu programlarını tercih edebilirsiniz. Tercihiniz eğlence etkinlikler ve çeşitli gösteriler ise köpük partileri ile ünlü olan Bodrum Korsan Tekne Turu programlarını tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

Bodrum Jeep Safari

Bodrum’da o kadar çok keşfedeceğiniz nokta vardır ki bunların hepsi de denizde değildir elbette. Bodrum’un doğasını yakından görmek, yeni yerler doğal köyler keşfetmek ve gün içerisinde de serinlemek istiyorsanız Bodrum’da düzenlenen Bodrum Jeep Safari Turu programlarına katılabilirsiniz. Bu programların içeriği sizlerin güzel ve keyifli bir gün geçirmeniz adına ince düşünülerek planlanmaktadır. Bu sebeple keyifli bir gün için doğru aktivite olabilir.

Bodrum Kent Merkezi’ni Dolaşın

Bodrum’un merkezinde sizleri bekleyen birçok aktivite olacaktır. Doğal ve samimi esnafların bulunduğu şirin olduğu kadar kendine has bir havası olan Bodrum’un merkezinde yapacağınız güzel bir gezintiye yaz aylarının ılık rüzgarı da eşlik ediyorsa tamamdır. Ayrıca Bodrum’un merkezinde iken Bodrum Kalesi’ni ve Bodrum’un inanılmaz arkeolojik eserlerinin sergilendiği Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret etmeyi unutmayın.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum kalesinin içerisinde bulunan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi dünyanın en önemli müzeleri arasında gösterilmektedir. Bu sebeple oraya kadar gidip bu inanılmaz müzeyi gezmeden dönmek olmaz elbette. Bodrum Sualtı Müzesi’nin içerisinde birçok sergi alanları bulunduğu gibi dünyanın en eski batık gemisi de bulunmaktadır.

Bodrum Mausoleion

Antik yapıların yedi harikasından biri olarak kabul edilen Bodrum Mausoleion’un Türkçe karşılığı Maussolos’un anıt mezarı olarak bilinmektedir. Antik dönemin köklüleri olan Hecatomnos’un bir üyesidir. M.Ö 350 yıllarında tamamlandığında oldukça ihtişamlı bir görüntüye sahip olan bu anıt zamanla yıkılmıştır. Buradan arta kalan taşların çoğu ise Bodrum Kalesi’nin yapımında kullanılmıştır. Üzerlerinde bazı motifler ve resimler bulunan taşlar ise 19. yy da İngilizler tarafından götürülmüştür. Hala o dönemin kalıntılarını görebileceğiniz bu noktayı da Bodrum Aktivite Rehberi içerisinde bulundurmasaydık olmazdı.

Bodrum Antik Tiyatro

Helen döneminden kalan ve ihtişamlı bir yapıya sahip olan Bodrum Antik Tiyatro, Bodrum’un ziyaretçileri tarafından oldukça yoğun olarak ziyaret edilen popüler noktalarından biridir. Bu noktayı da ziyaret etmenizi ve Helen döneminin izlerini görmenizi tavsiye ederiz. Tarihi anlamanın en iyi yolu o tarihi yapıya bakarken dönem hayal etmektir. Burayı ziyaret ettiğinizde de sahnede ne oyunların oynandığını, o dönemin kıyafetleri ile seyircileri hayal etmek müthiş bir keyif olacaktır.

Bodrum Su Sporları

Bodrum’da yapabileceğiniz birçok su sporu da bulunmaktadır fakat bizim sizlere tavsiyemiz Bodrum’un derinlerini keşfe çıkmanız olacaktır. Bunun için de alanında uzaman ve sertifikalı eğitmenler eşliğinde düzenlenen Bodrum Dalış Turu programlarına katılabilirsiniz. Sualtını keşfe çıkmak sizlere bambaşka bir deneyim kazandıracaktır.

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Özellikle yerli turistlerin yaz aylarınada en çok uğrak tatil merkezlerinden biri olan Bodrum'da Gezilecek Yerlerin listesini sizler için hazırladık. En popüler yerlerin ve mekanların tam listesini yazımızın devamında görüntüleyebilirsiniz.
Daha Fazla

Bodrum Orak Adası

Şüphesiz ülkemizin en güzel doğasına sahip olan adalarından bir tanesidir. Orak Adası hakkında tüm merak ettikleriniz için bu blog yazımızı okuyarak ada hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bodrum'un Maldivleri için yazımızın devamını okuyunuz.
Daha Fazla
Bodrum Aktivite Rehberi

Bodrum Aktivite Rehberi

Yaz aylarının vazgeçilmez gözde tatil merkezlerinden biri olan Bodrum hakkında bilgi sahibi değil iseniz bu yazımızda Bodrum'da katılabileceğiniz en popüler aktivitelerin listesi ve gezilmesi gereken en popüler yerlerin listesi yer almaktadır.
Daha Fazla

Proceed Booking