0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Marmaris Koyları ve Plajları

Marmaris Gizli ve Saklı Güzellikleri

Çevresinde birçok koy ve plaja sahip olan Marmaris'in tüm güzelliklerini keşfetmek istemezmisiniz?

Marmaris denince akla ilk olarak elbette dillere destan güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakan Koyları ve Plajları gelmektedir. Güzellik konusunda birbirleri ile yarışan bu güzel koy ve plajların hak ettiğiniz tatili sizlere sunacağınızdan emin olabilirsiniz.

 Henüz Marmaris Koyları ve Plajları hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilseniz tatile gittiğinizde birçok seçenek arasında aklınızın karışması muhtemeldir. Bu sebeple Marmaris’te eşsiz bir tatil yaşamak istiyorsanız önceden bilgi sahibi olup bilinçli şekilde bu koy ve plajları tercih etmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.

Yazımızın devamında Marmaris’in eşsiz güzelliği ile keyifli bir tatil yapmak isteyen siz değerli misafirlerimizin fikir sahibi olması açısından Marmaris’in en gözde plaj ve koylarını sizler için açıkladık.

Marmaris Tatil Rehberi

Tatilinize Renk Katar

Marmaris ve çevresinde yer alan bir çok saklı cennet köşesi bulunmaktadır. Bu blog yazımızda Marmaris Koyları ve Plajları hakkında detaylı bilgilere göz atabilirsiniz.

Marmaris Tekne Turu Mola Verilen Koylar

Birbirinden güzel koyların ve plajların yer aldığı Marmaris Tekne Turu ile harika bir güne hazırmısınız?

Cennet Adası: Marmaris Koyları ve Plajları içerisinde en popüler olanlarından Cennet Adası ziyaretine gelen misafirlerine müthiş doğal güzellikler sunmaktadır. Adaya uğramadan tatilinizi sonlandırmamanızı tavsiye ederiz.

Çiftlik Koyu: Gizli bir cennet unvanına sahip olan Çiftlik Koyu yerli ve yabancı turistlerin uğramadan gitmedikleri koylardan biri olmaktadır. Kısacası artık gizli olacak bir hali kalmasa da sizlere bu adayı ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Amos: Marmaris’in güzellikleri ile yarışan koyları arasında şüphesiz ilk sırada gelen koyu Amos Koyu ziyaretçilerine adeta bir kartpostaldan fırlamış manzaralar göstermeyi vadediyor. Ayrıca şehir hayatının betonlaşmış yapıları arasında göremeyeceğiniz güzellikle olan zeytin ağaçları, kuş cıvıltıları da burada geçireceğiniz süre boyunca sizlere eşlik edecektir. Amos Koyu’nda fazla vakit geçirecekseniz koyun tepesinden görülen eşsiz manzarayı da izlemenizi tavsiye ederiz. Günün sonunda buradan dönmek istemeyeceğinize eminiz!

Kumlubük: Marmaris demek birbirine yakın birçok eşsiz koy demektir. Bu sebeple Amos Koyu’nu ziyaret etmeye karar verdiyseniz hemen bitişiğinde bulunan Kumlubük Koyu da görmeniz gereken yerler arasında yer almalıdır.Kumlubük Koyu siz değerli misafirlerine başka yerde bulamayacağınız berraklıkta bir deniz sunarken aynı zamanda güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz altın sarısı kumlar ile de ziyaretçilerini cezbetmektedir.Bu sebeple Kumlubük Koyu’na uğramadan geçmemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Akvaryum Koyu: Marmaris Koyları ve Plajları içerisinde en ünlü olanlarından biri de Marmaris Akvaryum Koyu’dur. Bu koyun cam gibi berrak suyu içerisinde rahatlıkla görebileceğiniz deniz canlıları isminin Marmaris Akvaryum Koyu olmasını sağlamıştır. Bu koyda yüzmek sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır. Bu koya kara yolu ile ulaşımın olmaması sebebiden dolayı Marmaris Tekne Turu’na katılım sağlayabilirsiniz.

 

Hisarönü Tekne Turu Mola Verilen Koylar

Ege adalarında görebileceğiniz en güzel koyların ve plajların listesi;

Orhaniye: Marmaris Tekne Turlarının uğramadan geçmedikleri Orhaniye Koyu aynı zamanda Orhaniye Köyüdür. Orhaniye Koyu içerisinde bulunan Kız Kumu Plajı da yerli ve yabancı turistlerin oldukça reğabet gösterdikleri güzelliği ile mest eden bir plaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de Marmaris Tekne Turu ile ulaşım sağlıyorsanız uğramadan geçmeyeceğiniz koylar arasındadır.

Dişlice Adası: Marmaris’in koylarını keşfe çıkan yerli ve yabancı turistlerin bir diğer uğrak mekânı ise Dişlice Adası bir diğer adı ile Aşk Adası’dır. Adanın isimlerinin sebepleri ise oldukça ilginçtir. Adaya Aşk Adası denmesinin sebebi adada bulunan dikey kayalıkların aşıklar için saklanma alanı oluşturması olarak bilinmektedir. Diğer adı olan Dişlice Adası ismini ise adaya tepeden bakıldığında adeta dişlerini gösteren bir ejderha görünümünü andırdığı için koyulan bir isimdir. Bu adanın sularında yüzmek ise başlı başına bir keyiftir. Bu keyfe ortak olmanızı öneririz.

Kamelya Adası: Marmaris Tekne turlarının uğrak noktalarından biri de Selimiye Köyü yakınlarında bulunan Kamelya Adası’dır. Kamelya Adası’nın ilginç yönlerinden biri ise bu adanın ev sahipliğini yalnızca keçiler yapmaktadır. Adada keçilerden başka yaşayan kimse olmadığından oldukça da sakindir. Kamelya Adası’nı ziyaret edecekseniz tavsiyemiz yanınıza deniz gözlüğü, şnorkel gibi malzemelerinizi alarak bu adanın eşsiz deniz altı güzelliğini de incelemeniz olacaktır. Zira adanın çevresinde bulunan rengarenk deniz canlıları sizleri kendilerine hayran bırakacaklardır.

Selimiye: Selimiye Köyü içerisinde bulunan Selimiye Koyu bu zamandan yaklaşık 15-20 yıl öncesinde bir balıkçı koyu olmakla beraber günümüzde eşsiz güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânı olmuştur. Gayet sade bir yerleşim yerine sahip olan Selimiye Koyu’nda yüzmek ile birlikte kıyısında bulunan balık restoranları ile sizleri kendine hayran bırakacaktır.

Kleopatra Tekne Turu Mola Verilen Koylar

Marmaris ve çevresinde ki en iyi plajların yer aldığı sedir adası tekne turu gezilecek yerler listesi;

Boncuk Koyu: Bu koya vuran suların içerisinde adeta bir boncuk gibi görünen çakıl taşları sebebiyle Boncuk Koyu ismine sahip olan Marmaris Boncuk Koyu doğanın en güzel tonlarını içerisinde barındırması sebebi ile oldukça sevilen bir koy olmaktadır. Sizlerin de bu koyu ziyaret edip bizzat güzelliklerini deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Lacivert Koy: Marmaris Koyları ve Plajları arasında şüpheniz en büyüleyici güzelliğe sahip olan koylarından birisi de denizinin müthiş lacivert renginden adını alan Marmaris Lacivert Koy olacaktır. Bu koyda yüzerek geçireceğiniz vaktin hiç bitmemesini dileyeceksiniz. Bu koyu ziyaret etmek için Kleopatra Tekne Turunu tercih edebilirsiniz.

İncekum Milli Parkı: Marmaris ve çevresinde ki en iyi plajların listesinde en başta yer alan incekuma ister tekne turu ile ulaşabilir. İster kara yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kara yolu ile ulaşım sağlamanız durumunda araç park ücreti olarak 30 ₺ ve kişi başı giriş ücreti ödemek durumunda olduğunuzuda hatırlatalım.

Marmaris Fosforlu Mağara

Marmaris’in kendine hayran bırakan onlarca güzelliğini sizlere sayabiliriz elbette. Bu doğa harikalarının hepsi birbirinden güzel olsa da içlerinden bir tanesi vardır ki hem ismi hem de görüntüsü ile ziyarete gelenleri kendine aşık eder.
Daha Fazla

Marmaris Koyları ve Plajları

Marmaris denince akla ilk olarak elbette dillere destan güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakan Koyları ve Plajları gelmektedir. Güzellik konusunda birbirleri ile yarışan bu güzel koy ve plajların hak ettiğiniz tatili sizlere sunacağınızdan emin olabilirsiniz.
Daha Fazla

Marmaris Aktivite Rehberi

Marmaris’e tatile gelip tüm stresli hayatın yükünü omuzlarınızdan atmak istiyorsanız doğru bir karar verdiniz demektir. Zira Marmaris’in eşsiz doğa harikası güzelliği ile birlikte sizlere sunduğu onlarca aktivite arasından seçim yapmak bir hayli zor olabilir.
Daha Fazla

Proceed Booking