0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Marmaris Fosforlu Mağara

Marmaris'in Doğal Güzelliklerinden Biri Fosforlu Mağara

Tekne turlarının vazgeçilmez muhteşem uğrak noktasının hakkında bilinmeyenler

Marmaris’in kendine hayran bırakan onlarca güzelliğini sizlere sayabiliriz elbette. Bu doğa harikalarının hepsi birbirinden güzel olsa da içlerinden bir tanesi vardır ki hem ismi hem de görüntüsü ile ziyarete gelenleri kendine aşık eder. İsmini merak ettiğinizi düşünüyoruz. Bu sebeple daha fazla merak uyandırmadan söyleyelim. Marmaris’in adının hakkını veren Cennet Mağarası içerisinde yer alan Fosforlu Mağara, bir diğer adıyla Dilek Mağarası eğer ziyaretine giderseniz sizleri unutamayacağınız güzellikte bir manzara ile karşılayacaktır.

Her yıl binlerce turisti ağırlayan Marmaris Fosforlu Mağara ile hala yollarınız kesişmedi ise mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Sözlerin kifayetsiz kaldığı bu güzellik ile canlı olarak tanışmadıkça tam olarak hissiyatını anlamanız pek de mümkün değildir. Siz de bu doğa harikası Marmaris Fosforlu Mağara ile tanışmak isterseniz gitmeden önce mağara hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ziyaretinize anlam katacaktır. Bu sebeple yazımızın devamında Marmaris Fosforlu Mağara ile ilgili detaylı bilgileri sizler için açıkladık.

Marmaris Tatil Rehberi

Tatilinize Renk Katar

Marmaris ve çevresi hakkında bilmedikleriniz, duymadıklarınız. Marmaris hakkında detaylı tüm bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Marmaris Fosforlu Mağara Nerede?

Marmaris Fosforlu Mağara, Marmaris’in oldukça ünlü olan ve her yıl ziyaretçi akınına uğrayan Cennet Adası’nın içerisinde yer alan turkuaz renginin en güzel tonlarını içinde barındıran şirin bir mağaradır.Cennet Adası her ne kadar kara ile bağlantısı olan bir ada olsa da Marmaris Fosforlu Mağara kara ile bağlantıdan uzak kalmaktadır. Bu sebeple mağarayı ziyaret etmek isterseniz Marmaris Tekne Turu ile ziyaret etmeniz gerekecektir. Marmaris’ten düzenlenen çeşitli tekne turları ile bu mağaraya ulaşmanız oldukça mümkündür.

Marmaris Fosforlu Mağara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Marmaris Fosforlu Mağara’nın fosforlu turkuaz renkli görüntüsünün sebebi ise Marmaris’in eşsiz turkuaz renkli denizinin mağaranın içi ve dışına yansıması ile ortaya çıkardığı müthiş görüntüdür. Mağaranın bu eşsiz görüntüsü ile karşı karşıya kaldığınızda büyük olasılıkla içerisine de girmek isteyeceksiniz. Ulaşımı sağladığınız tekne eğer çok büyük ebatlarda değilse bu oldukça mümkündür. Mağaranın içerisinde müthiş fotoğraflar çekmeyi unutmayın.

Marmaris Fosforlu Mağara aynı zamanda Dilek Mağarası olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi ise mağara içerisine bozuk para atılır ise dileğinizin gerçekleşeceğine inanılmasıdır. Eğer siz de bu inanışı denemek isterseniz dileğinizi tutup Marmaris’in turkuaz sularına bir bozuk para da siz bırakabilirsiniz.

Marmaris Fosforlu Mağara iç kısmının görüntüsü kadar mağaranın dış kısmı ile de misafirlerini büyüler. Mağaranın içerisinden yansıyan turkuaz renkli sular içerisinde yüzüp anın tadını çıkarmak inanılmaz bir deneyim olacaktır.

Marmaris Fosforlu Mağara Ziyareti Öncesi Hazırlık

Marmaris’e tatile geldiyseniz görmeden gitmemeniz gerekenler listesinin başında yer alan Marmaris Fosforlu Mağara yıl içerisinde binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Eğer siz de Fosforlu Mağara’yı ziyaret eden şanslı turistlerden olacaksanız gitmeden önce yanınıza alacağınız doğru malzemeler ile gezinizi eşsiz kılabilirsiniz. Yanınıza almanızı tavsiye ettiğimiz malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Marmaris Fosforlu Mağara ile tanıştığınızda mutlaka o turkuaz renkli sular içerisinde yüzmek isteyeceksinizdir. Bu sebeple gelmeden önce yanınıza mayo, havlu gibi yüzerken ihtiyacınız olabilecek ürünleri almanızı tavsiye ederiz.
  • Marmaris Fosforlu Mağara için kullanacağınız ulaşım aracı olan gezi tekneleri ile yapacağınız yolculuk boyunca güneşin zararlı ışınlarından korunmak adına güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka gibi eşyalarınızı da yanınıza almanızı tavsiye ederiz.
  • Fosforlu Mağara’nın turkuaz sularına daha da yakından bakmak isterseniz deniz gözlüğü gibi denizin içerisini daha net görmenizi sağlayacak eşyalarınızı da çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.
  • Marmaris Fosforlu Mağara ziyaretiniz boyunca göreceğiniz eşsiz doğa harikası görüntüleri ölümsüzleştirip arkadaşlarınız ile paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu sebeple telefon ve fotoğraf makinenizin şarjının dolu olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Marmaris Fosforlu Mağara Ulaşımı Nasıl Sağlanır?

Marmaris Fosforlu Mağara’yı ziyaret etmek istiyorsanız Marmaris ve çevresinden düzenlenen tekne turları sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Marmaris Tekne Turu rotasında mutlaka uğramadan geçilmeyen Cennet Adası ve Marmaris Fosforlu Mağara turkuazın eşsiz tonları ile oluşturdukları görseller ile sizi kendisine hayran bırakacaktır.

 Eğer sizler de Marmaris Fosforlu Mağara ziyareti ile gününüze renk katmak istiyorsanız sizleri Marmaris Tekne Turu ile ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Marmaris Fosforlu Mağara

Marmaris’in kendine hayran bırakan onlarca güzelliğini sizlere sayabiliriz elbette. Bu doğa harikalarının hepsi birbirinden güzel olsa da içlerinden bir tanesi vardır ki hem ismi hem de görüntüsü ile ziyarete gelenleri kendine aşık eder.
Daha Fazla

Marmaris Koyları ve Plajları

Marmaris denince akla ilk olarak elbette dillere destan güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakan Koyları ve Plajları gelmektedir. Güzellik konusunda birbirleri ile yarışan bu güzel koy ve plajların hak ettiğiniz tatili sizlere sunacağınızdan emin olabilirsiniz.
Daha Fazla

Marmaris Aktivite Rehberi

Marmaris’e tatile gelip tüm stresli hayatın yükünü omuzlarınızdan atmak istiyorsanız doğru bir karar verdiniz demektir. Zira Marmaris’in eşsiz doğa harikası güzelliği ile birlikte sizlere sunduğu onlarca aktivite arasından seçim yapmak bir hayli zor olabilir.
Daha Fazla

Proceed Booking