0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Fethiye'nin en güzel plaj ve koylarını keşfedin

Doğal güzelliklerin ana merkezi Fethiye koyları hakkında bilinmeyenler

Fethiye metropol hayatlardan kaçıp doyasıya eğlenebilmeniz ve denizin tadını tam anlamı ile çıkarabileceğiniz en iyi seçimler arasında yer almaktadır. Denizinin ve doğasının güzelliği ile bir kez ziyaretine gelen misafirleri adeta kendinin müdavimi haline getiren eşsiz Fethiye içerisinde haliyle birbirinden güzel Fethiye Plaj ve Koyları bulunmaktadır. Bu plaj ve koylar hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve onlarca seçenek arasında kaybolup tatilinizi boşa harcamamak adına oldukça iyi olacaktır. Özellikle de Fethiye’ye ilk kez geliyorsanız nerede hangi plaj ve koy olduğunu bilmek sizlere tatilinizin tadını doyasıya çıkarmanız için yarar sağlayacak ve tatiliniz dönüşünde herhangi bir pişmanlık yaşamanıza engel olacaktır.

Fethiye Plajları ve Koyları hakkında bilgi sahibi olmanız adına yazımızda sizlere Fethiye’de bulunan plaj ve koylardan ve bu alanları özelliklerinden bahsedeceğiz. Kalem ve kağıdınızı hazırlayıp not almayı unutmayın! Ayrıca ufak bir tavsiye vermek de gerekirse genelde Fethiye’deki plaj ve koylar yakın mesafelerde bulundukları için hepsine olmasa da büyük bir çoğunluğuna uğrayarak hepsinin kendine özel olan o havasını solumanızı ve keyfine varmanızı tavsiye ederiz.

Kabak Koyu: Yaklaşık 200 metre uzunluğunda küçük ve şirin bir kumsala sahip olan Kabak Koyu, Fethiye Plajları ve Koyları arasında inceleyeceğimiz ilk durağımız oluyor. Bu küçük koy içerisinde herhangi bir tesis bulunmamakta ve içerisinde şezlong şemsiye gibi eşyalar da bulunmamaktadır. Eğer Kabak Koyu’nu ziyaret edecekseniz yanınızda havlu veya plaj matı getirmenizi tavsiye ederiz.

Karaot Plajı: Fethiye’deki bir diğer durağımız olan Karaot Plajı nesli tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağaların doğal yaşam alanı olduğundan sit alanı olarak belirlenmiştir. Burada küçük Caretta Caretta’ları doğal ortamlarında gözlemleme şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca masmavi denizi ve doğanın yeşilleri ile uyumu bu alanda sizi kendine hayran bırakacaktır.

Patara Plajı: Fethiye’nin ünlü plajlarından olan Patara Plajı ismini Patara Antik Kenti’nden almıştır. Masmavi denizi ve uzun kumsalındaki incecik kumları eski Yeşilçam filmlerinin çöl sahnelerine dahi ev sahipliği yapmıştır. Gelemiş Köyü sınırları içerisinde bulunan Patara Plajı içerisinde bir adet kafeterya bulunmaktadır. Plaj içerisindeki ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu kafeteryanın elde ettiği gelir ise Gelemiş Köyü’nü güzelleştirmek adına kullanılmaktadır. Fethiye Plajları ve Koyları arasında önemli bir yere sahip olan Patara Plajı’nı ziyaret etmeden tatilinizi sonlandırmamanızı tavsiye ederiz.

Katrancı Koyu: İçerisinde 2 adet koy bulunmaktadır. İkisi de aynı yapıda koylar olmasına rağmen 1. Koyu genellikle bu bölgeyi günübirlik ziyaret eden turistler kullanıyor, 2. Koyu ise genel olarak kamp yapan turistler kullanıyor. Koyların ağız kısımlarının kapalı olması sebebi ile de denizleri oldukça durağan ve sakin bir yapıdadır.

Kıdrak Plajı: Fethiye Plajları ve Koyları arasında ayrım yapmak istemeyiz fakat bu plajların en gözdesinin de Kıdrak Plajı olduğunu söylemeden geçemeyiz. Kıdrak Plajı eşsiz doğa harikası güzelliği, yeşil ile mavinin ahenkli uyumu ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan oldukça güzel bir plajdır. Fakat Kıdrak Plajı’na geliyorsanız iyi bir yüzücü olmanızda fayda var. Aniden derinleşen denizi sebebi ile genellikle çocuklu aileler tarafından pek tercih edilmeyen bu plajda iyi bir yüzücü iseniz plajın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz!

Ölüdeniz: Fethiye denince ilk akla gelen nokta olan Dünyaca ünlü Ölüdeniz Plajı ismini durağan sakin suyundan almaktadır. Su sporları için mükemmel bir nokta olan Ölüdeniz Plajı misafirlerine unutulmaz bir yüzme deneyimi sunmaktadır. Tatilinizi sonlandırmadan Ölüdeniz’e uğrayıp muhteşem suyun tadını çıkarmayı unutmayın!

Kelebekler Vadisi: Babadağ’ın eteklerinde bulunan bu muhteşem alan içerisinde bulundurduğu 70’den fazla kelebek türü sebebi ile bu ismi almıştır. 1995’ten bu yana doğal sit alanı ilan edilen bu muazzam alan yapılaşmaya kapatılmıştır. İçerisinde küçük bir şelale de bulunduran Kelebekler Vadisi’nin eşsiz manzarası karşısında deniz girmek hayatınızda unutamadığınız anlar sıralamasında yer alacaktır.

Küçük ve Büyük Boncuklu Koyu: İsmini bolca bulundurduğu çakıllarından alan bu güzel koylara gelmeden önce yanınızda deniz ayakkabınızı da getirmenizi tavsiye ederiz. Suyunun yavaş yavaş derinleşmesi bu güzel koyları çocuklu aileler için iyi bir alternatif yapıyor. Ayrıca Büyük Boncuklu Koyu’nda gece kamp yapma imkânınız da bulunuyor. Kim bilir belki de koyları ziyaretiniz sonunda günü güzel bir kamp ile de unutulmaz kılabilirsiniz.

Marmaris Fosforlu Mağara

Marmaris’in kendine hayran bırakan onlarca güzelliğini sizlere sayabiliriz elbette. Bu doğa harikalarının hepsi birbirinden güzel olsa da içlerinden bir tanesi vardır ki hem ismi hem de görüntüsü ile ziyarete gelenleri kendine aşık eder.
Daha Fazla

Marmaris Koyları ve Plajları

Marmaris denince akla ilk olarak elbette dillere destan güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakan Koyları ve Plajları gelmektedir. Güzellik konusunda birbirleri ile yarışan bu güzel koy ve plajların hak ettiğiniz tatili sizlere sunacağınızdan emin olabilirsiniz.
Daha Fazla

Marmaris Aktivite Rehberi

Marmaris’e tatile gelip tüm stresli hayatın yükünü omuzlarınızdan atmak istiyorsanız doğru bir karar verdiniz demektir. Zira Marmaris’in eşsiz doğa harikası güzelliği ile birlikte sizlere sunduğu onlarca aktivite arasından seçim yapmak bir hayli zor olabilir.
Daha Fazla

Proceed Booking