0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com
0549 268 4848 renklitatilcom@gmail.com

Türkiye’deki En Güzel Kamp Yerleri

Türkiye’deki En Güzel Kamp Yerleri

Türkiye'de kamp yapabileceğiniz muhteşem yerlerin bir listesini hazırladık

Kamp ateşi ve sakinliğin size verdiği dinginlikle beraber geçireceğiniz huzurlu bir tatili kim sevmez ki… Ancak bu noktada, kamp yapmayı düşündüğünüz yerler de oldukça önemli!

Kamp yapacağınız yerin çevresi, doğası, temizliği ve sizlere sağladığı imkanların üzerinde tek tek durulması gerekiyor. İşte bunun için sizlere bir kamp listesi hazırladık! Kalem kâğıtlar çıktıysa Türkiye’nin en güzel kamp alanlarını kamp defterimize liste yapmaya başlayabiliriz.

 

1) Yedigöller Milli Parkı / Bolu

Bolu’nun 38 km kuzeyinde yer alan bu Milli Park kamp yapmak isteyenlerin mesken tuttuğu ve çoğu kişinin bildiği bir durak. Öyle ki bulunduğu konumdan dolayı sonbahar, ilkbahar ve yaz aylarında rahatlıkla kamp yapmaya gelebilirsiniz. İçinde 7 adet göl bulunduran bu güzel alan büyük, uzun, heybetli ağaçlarla adeta bir film sahnesini andırıyor. İsterseniz ormanın içinde huzurlu bir yürüyüş yapabilir, isterseniz gölde olta balıkçılığı ile ilgilenebilirsiniz. Sonuç olarak burada kendi kendinize kalıp, kafanızı dinlemeniz sizi tamamen yenileyecek cinsten. Yedigöller Milli Parkı muhteşem manzarasıyla, fotoğraf karelerinize renk katacak! Yeşilin bin bir tonu sonbahara doğru sarıyla turuncunun bin bir tonuna dönüşüyor ve ortaya bir renk şöleni çıkarken çadırınızdan bu şöleni izleyebilme şansınız bulunuyor!

2) İnbükü Orman Kampı / Marmaris

Şimdi de Marmaris’in masmavi denizine geldik… Doğayla iç içe heyecan dolu ve her ihtiyacınızı kendinizin karşılayabileceği heyecan dolu bir macera istiyorsanız İnbükü Orman Kampı tam size göre! 140 çadır kapasitesi bulunan alanda ayrıca karavanlar da bulunuyor. Buranın serin sularında balık avlayabilir, dilerseniz bu muhteşem koyda denize girebilir ayrıca bisiklete binip doğada ufak keşiflere çıkabilirsiniz! Bölgede aynı zamanda Çubucak Orman Kampı da hizmetinizde olacak!

3) Kelebekler Vadisi / Ölü Deniz

Son zamanlarda oldukça revaçta bir yer olan Kelebekler vadisinin sizlere sunacağı birçok imkan bulunmakta. Ulaşımı sadece deniz üzerinden yapıldığından dolayı zor bir ulaşımı bulunuyor. Bu durum da 125’lere kadar çıkan çadır kapasitesi olsa bile çok sayıda insan ile karşılaşmanızı önlüyor. Yani aslında 125 çadır kapasitesi varken Kelebekler Vadisi’nin saklı ve hazine niteliğinde olması ile burayı bir cennet haline büründürüyor. Sessiz, sakin ve huzur verici bir atmosfere sahip olan bu saklı koyda yapabilecekleriniz oldukça fazla. İsterseniz dalış deneyiminizi masmavi sularda tadın, isterseniz balık tutun, isterseniz paraşüt heyecanını tadın! Burada resmen kendi adanız, kendi imparatorluğunuzdasınız!

4)Yazılı Kanyon / Isparta

Isparta’nın Sütçüler ilçesinde bulunan bu tabiat alanını da sizin için kamp listemize ekliyoruz. Çünkü burası çok rahat, doğasının büyüleyici güzelliği ile etkileyici bir havaya sahip; ayrıca rahatlıktan kastımız eğer olur da yol üstünde geçip bir uğrayalım derseniz. Yanınızda yiyecek, içecek bulunmuyorsa hiç sorun olmayacaktır. Çünkü restoranlar ve küçük işletmelerin etrafta olması ile çok güzel günler geçirebilirsiniz. Daha çok balık restoranları ve “kendin pişir, kendin ye” alanları bulunuyor. Yemyeşil doğası ve yapılacak birçok aktivitesi ile Yazılı Kanyon tam size göre!

5) Köprülü Kanyon /Antalya

Dünyanın en zengin bitki çeşidine sahip olan bu kamp alanı, koruma altına alınmış bir milli park. Çadırda ve karavanda kamp yapabileceğiniz doğayla iç içe olan harika ormanda kendinizi yeşilliklerin büyüsüne kapılmış bulabilirsiniz. Kanyon bitişinde Olukköprü bulunuyor. Olukköprü arasında da Karabük Köyü ile karşılaşacaksınız… Köprüçay Irmağının kenarında bulunan Beşkonak Köyü, Altınkaya Köyü, Selge Antik Kenti arasındaki kamp alanlarından birini tercih edebilirsiniz. Burası oldukça kıymetli bir alan olmakla beraber yine listemize girmeye değecek güzellikte ve kalitede. Keyifli bir kamp deneyimi için Köprülü Kanyon sizi bekliyor!

6)Kömür Limanı / Saroz Körfezi

Burası tam olarak dalış sevdalıların en popüler kamp alanı. Fakat dalış yapmasanız bile harika anılara ve muhteşem bir kampa şahit olacaksınız. Temiz, kristal gibi berrak bir su ile karşılaşacağınız Kömür Limanı’nın suyu oldukça soğuk. Yemyeşil ağaçların sanki siper eder gibi etrafını sarıp koruduğu bu koya bayılacaksınız! Dalgıçları görmeniz kesinlikle şaşılacak bir durum değil. Temiz su kaynağı ve tuvaleti bulunan bir koy olmakla birlikte oldukça aktif bir kamp mekanı…

7)Kabak Koyu / Fethiye

Samimi, tatlı, aynı zamanda da uyumlu bir koy olan ve Fethiye’nin en güzel noktasında yer alan Kabak koyunda bungalov evler, çadırlar, salaş butik oteller karşınıza çıkıyor. Neden samimi dedik? Çünkü burada öyle büyük işletmeler ve pahalı mekanlar bulunmuyor. Rahatlıkla istediğiniz koşul ve şartlarda rahat, keyifli bir kamp deneyimi yapmanıza olanak sağlıyor Kabak Koyu!

8) Borçka Karagöl / Artvin

Kamp yapmak demek denizle bir olmak demek değildir. Kamp doğayla iç içe olmanızdır. Şimdi biraz rotamızın yönünü değiştiriyor ve ağaçların daha bol ve giderek sıklaştığı yerlere götürüyoruz sizi. Burada yeşilin tonu çok daha yoğun, koyu ve heybetli… Adeta duvar kâğıtlarını aratmıyor. Borçka’yla arasında 25 km bulunan Karagöl’e, Borçka Macahel yolundan sonra Borçka yoluna saparak ulaşıyorsunuz. Yemyeşil bu alan her mevsim sizin kamp serüvenlerinize açık! Öyle ki doğasına ve manzarasına âşık olacak, kendinizi çok farklı bir yerde gibi hissedeceksiniz. Fotoğraf karelerinizin çok daha büyüleyici olacağına garanti verebiliriz!

2021 Yamaç Paraüşütü Fiyatları

2022 Yamaç Paraşütü Fiyatları

Sürekli değişen Yamaç Paraşütü fiyatları hakkında ki tüm güncel fiyatlandırmaları bu yazımızda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca en iyi yamaç paraşütü noktaları ile de bu ekstrem sporu yapmak istiyor iseniz daha heyecanlı bir duruma getirebilirsiniz.
Devamını Oku
Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Özellikle yerli turistlerin yaz aylarınada en çok uğrak tatil merkezlerinden biri olan Bodrum'da Gezilecek Yerlerin listesini sizler için hazırladık. En popüler yerlerin ve mekanların tam listesini yazımızın devamında görüntüleyebilirsiniz.
Devamını Oku
Fethiye Plajları ve Koyları

Fethiye Plajları ve Koyları

Muğla bölgesinin güzide tatil merkezlerinden biri olan Fethiye'de gezip görebileceğiniz birçok koy ve plaj seçeneği bulunmaktadır. Bu yazımızda siz değerli tatilcilere Fethiye'de ki en güzel plajları ve koyları anlatıyoruz.
Devamını Oku